Turbosound TS-15W300/8A Bashøjttaler/subwoofer
5/5
Produktkode: 813520
Som ny
Tilbud
5/5
Produktkode: 813520
- 17 %
Som ny
På lager 1 stk.
Bashøjttaler/subwoofer Turbosound TS-15W300/8A Bashøjttaler/subwoofer (Som ny)
- 17 %
The 15” TS-15W300/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,200 Watts of peak output (300 Watts RMS), with a frequency range that extends from 46 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in...
The 15” TS-15W300/8A low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,200 Watts of peak output (300 Watts RMS), with a frequency range that extends from 46 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA and subwoofer enclosures.
Egnethed
Type
Bas, PA
Egenskaber
Strøm
1200 W
Effekt (Watt)
1200
Bashøjttaler
15"
Impedance
8 Ohm
Frekvensområde
46 Hz - 3 kHz
Farve
Blå
Akustik
Effekt RMS
300 W
Lydtryksniveau (SPL)
97 dB
Lydtryksniveau - SPL (dB)
97
Dimensioner og vægt
Diameter (tommer)
15
Diameter
15"