Dunlop DBN55115 Strenge til basguitar
4,5/5
Produktkode: 813060
Som ny
4,5/5
Produktkode: 813060
Som ny
På lager 1 stk.
Strenge til basguitar Dunlop DBN55115 Strenge til basguitar (Som ny)
Nyt udstyr til foråret
Funktioner
Antal strenge
4
Egenskaber
Målestok
055" / 115"
Sår
Rundt sår
Kerne
Stål
Slutning
Kugle ende
Materiale
Materiale
Nikkel
Dimensioner og vægt
Længde
Long Scale
Land
Lavet i
USA
Baseret på antallet af anmeldelser: 4
Kundeanmeldelser af produktet
Alle anmeldelser kommer fra verificerede kunder, der tidligere har købt et produkt hos os.
P
Petr Z.
cz Flag
Tjekkiske Republik 21.04.2025
Super struny, skvělej tón a na ladění C drop krásně pevný!!!
Automatisk oversættelse
Denne anmeldelse kan ikke oversættes.
M
Martijn B.
nl Flag
Nederlandene 12.06.2024
Ik had met deze dikkere snaren gehoopt dat ze stugger zouden blijven dan de standaard 105 in een lagere stemming. Echter zijn ze nog soepeler waardoor ik niet uitkom met up-tempo werk. De sound is in ieder geval wel okay, mits je in E gestemd staat. Prijs is ook prima althans, als je er mee uit de voeten komt.