Produktkode: 1104860 (WLO12SE-O-U)
Washburn Woodline O12SE Natural Elektroakustisk guitar
På lager 1 stk.
Elektroakustisk guitar Washburn Woodline O12SE Natural Elektroakustisk guitar
Egnethed
Type
Orchestra
Funktioner
Antal strenge
6
Kontrolelementer
Volumen, Tuner, Bas, Diskant, Fase
Tuner
Ja
Truss stangnøgle
Ja
Egenskaber
Håndfærdighed
Højrehåndet
Cutaway
Nej
Farve
Brun
Hals profil
C
Antallet af bånd
20
Pickups
Piezo
Bridge/Tremolo
Ovangkol
Elektronik
Fishman Presys II
Gribebræt indlæg
Prik
Målestok
012" / 053"
Pickguard
Nej
tilknytning
Brown
Rem knap
Standard
Original farve af producent
Natural
Materiale
Bund og sider
Mahogni
Halsfinish
Satin
Gribebræt
Ovangkol
Hardware
Chrome
Slutning
Poleret
Byggemetode
Semi-solid
Truss Stang
Dobbelt handling
Hals
Mahogni
Strømforsyning
Batteridrift
Batteri type
9V